Фото без опису

Розкриття творчого потенціалу є одним із найважливіших завдань виховання. Саме від цього багато в чому залежить повноцінний розвиток майбутньої особистості. Що ж таке творчість? Для здобувачів освіти – це насамперед можливість мислити без кордонів, імпровізувати, створювати щось інноваційне, а для педагогів – це професійне зростання. Саме на формування творчого освітнього простору в закладах освіти Очеретинської селищної територіальної громади націлена діяльність Імпрези «Пошук і творчість». Виставка учнівської творчості - це свого роду освітній проєкт, який тривав протягом лютого – травня 2025 року і об’єднав талановиту молодь всіх навчальних закладів у номінаціях: «Реалізація STEM-проєктів», «Від надихаючої ідеї до практичного результату», «Мобільний музей краєзнавства».

За період роботи Імпрези педагоги, батьки, мешканці громади в локації «Палітра емоцій» захоплювалися малюнками учнів, виконаних аквареллю та олівцем, поринули у неймовірний світ нетрадиційних технік малювання: пластилінографія, піксельне мистецтво, малювання кавою, восковими олівцями. У локації «Магія мистецтва» учасники виставки дивувалися майстерності молоді створювати шедеври з декоративних стрічок, паперу, природних матеріалів; захоплювалися вмінням учнів використовувати техніки бісероплетіння та в’язання гачком. Особливі емоції викликали проєкти «Пан Гарбуз», «Планета Земля», «Вирощування кристалів». Учасники виставки насолоджувалися театральним мистецтвом (проєкт «Мінітеатр за мотивами опери "Кармен"), мистецтвом музики та танцю.

Виставочна номінація «Мобільний музей краєзнавства» відчинила двері 15 травня 2025 року та приурочена до Всеукраїнського Дня краєзнавства. Ідея створення такого розділу Імпрези виникла не випадково. Адже кожен куточок нашої землі має свою неповторну історію, свої традиції та своїх героїв. І дуже важливо, щоб молоде покоління знало і шанувало своє коріння, свою спадщину. Авторську пошуково-дослідницьку роботу «Забуті українські імена» представив учень шостого класу Новоселівської філії. Учасники заходу дізнатися про цікаві факти давнини: як колись називали хлопців і дівчат наші предки, які імена вважали щасливими, а які – могутніми, а головне, що імена - це не просто слова, це- часточки історії нашого народу.

З душевним трепетом всі присутні слухали учня сьомого класу Очеретинського НВК, який презентував свою роботу «Моя Донеччина». Інтерактивна презентація та відеодайджест допомогли учасникам заходу відвідати мальовничі куточки рідного краю, відчути серцем його красу та неповторність. А віртуальний краєзнавчий музей учня сьомого класу Желаннівського НВК ознайомив з архітектурними пам’ятками Покровського району. Така подорож стала справжнім відкриттям культурної спадщини, що відобразила багату історію нашого краю.

Проведення на рівні громади Педагогічної імпрези «Пошук і творчість» сприяло реалізації творчих задумів учителів та учнів, залученню учнівської молоді до відкриття і розуміння прекрасного у навколишньому середовищі, у своєму житті, пробудженню у здобувачів освіти інтересу до предметів технологічного та мистецького спрямування, а головне - визначенню свого місця на широкому полі власних знань, умінь та здібностей.

Центр професійного розвитку

педагогічних працівників