Фото без опису

Патріотичне виховання завжди було пріоритетним у процесі виховання молоді. І це – справедливо. Любов до рідної землі, до свого народу, до Батьківщини проявляється в знаннях історії держави, рідного краю, у збереженні традицій, обрядів. А ще патріотизм проявляється в пам’яті, яку ми зберігаємо і залишаємо нащадкам. В Очеретинській селищній територіальній громаді найкращим проявом патріотизму шкільної молоді стала активна участь у відродженні історії своїх навчальних закладів. 08.05.2025 року Новоселівська філія Очеретинського НВК презентувала результати кропіткої дослідницької роботи педагогів і учнів - літопис свого навчального закладу.

Віртуальна подорож сторінками історії почалася із відвідування села Новоселівка -3 , села хліборобів, де у 1923 році відкрила свої двері для дітлахів семирічна на той час школа. З роками вона розбудовувалась, добавлялися навчальні класи, відкрився на її базі дитячий садок. За часи своєї роботи школа дала крила майже 1500 своїм випускникам, які працювали та працюють в різних галузях виробництва, живуть в різних куточках земної кулі.

Йшли роки. Змінювались колективи вчителів і учнів. Директорами школи в різні роки працювали Охріменко Галина Єгорівна (1950-1953), Харь Михайло Никонович (1953 - 1960) Беседа Лідія Іларіонівна (1961-1976). І вже протягом 50 років очолює заклад Галина Іванівна Шпак, відмінник народної освіти, відмінник освіти України, заслужений працівник освіти України, відзначена нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», нагороджена медаллю Очеретинської селищної військової адміністрації «За заслуги перед громадою» .

Наступні сторінки літопису розповіли присутнім на заході про становлення виховної системи закладу, яка базується на педагогічних ідеях Василя Сухомлинського; про безцінний подарунок від автора книги «Серце віддаю дітям» з автографом; про роботу шкільного етнографічного музею; про сорокарічну діяльність Клубу інтернаціональної дружби, в рамках роботи якого учні відвідали багато міст України, Німеччини, побували у Ташкенті, Кишиневі, у містах країн Балтії. Велику зацікавленість учасників віртуальної подорожі літописом школи викликала книга відгуків, де є слова вдячності від студентів Німеччини, Алжиру, Єгипту, Мавританії, Йорданії, Тунісу та Уругваю.

Особливий емоційний вплив отримали присутні від сторінок літопису, присвячених пошуково-дослідницькій роботі учнів та педагогів щодо розкриття героїчних сторінок Другої світової війни та трагічних сторінок сьогодення.

Шкільний літопис, який презентували педагоги Новоселівської філії , став для педагогів і здобувачів освіти центром краєзнавчої роботи, дієвим осередком становлення патріотичних почуттів учнівської молоді, процесом формування історичної пам’яті та містком між минулим та сучасним. Саме така виховна робота у навчальному закладі забезпечує духовну єдність поколінь та є скарбницею народного духу.

Центр професійного розвитку

педагогічних працівників