Фото без опису

Одне із завдань сучасної школи - формувати в  учнів  бажання вчитися, прагнути до   самоосвіти, яка буде їм у пригоді впродовж усього життя. Розв’язання такого завдання натомість вимагає постійного професійного розвитку педагога. В Очеретинській селищній територіальній громаді створено ряд можливостей для особистого й професійного розвитку педагога, його соціальної активності: проводяться управлінські майстерки, методичні мости, майстер-класи, семінари, тренінги; працює Деканат педмайстерності та  Школа становлення молодого вчителя. Велике значення має й партнерська взаємодія з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Це курси підвищення кваліфікації, вебінари,  робота вчителів у творчих групах, участь у різноманітних методичних заходах.

Партнерська зустріч педагогів громади зі своїм куратором - методистом  відділу мовно-літературної та мистецької освіти ДонІППО Тетяною Сергіївною Байдаченко відбулася 20.03.2025 в коуч-студії «Компетентнісний урок: ідеї для реалізації», яку підготували працівники ЦПРПП. Учасники заходу разом з педагогами-коучами опрацьовували методичні аспекти побудови компетентнісних уроків, обговорювали шляхи досягнення позитивних результатів  етапів уроку, вирішували  проблему мотивації навчальної діяльності учнів як однієї з умов,   що забезпечує успішне формування в учнів знань, слугує для них джерелом отримання нової інформації, спонукає до активного навчання та досягнення поставлених цілей. Учителі ділилися своїми ідеями щодо наповнення етапів уроку інтерактивними вправами та прийомами. Цікавими родзинками для учасників стали мотиваційні відео, знайомство з вимірювальними моделями Кіркпатріка та «дерево-крапля».

          Під час роботи в коуч-студії Тетяна Сергіївна Байдаченко дала цінні та слушні поради педагогам щодо того, як вони можуть покращити та вдосконалити презентовані ними прийоми та методи. Її рекомендації були глибоко аналітичними та водночас доброзичливими й мотиваційними.   Також Тетяна Сергіївна поділилася сучасними технологіями, які можна застосовувати під час підготовки та проведення компетентнісних уроків.  У кожному її слові  відчувалася повага до роботи вчителя та глибоке розуміння сучасних освітніх процесів.  Тетяна Сергіївна щиро підтримала педагогів, подякувала їм за креативність, ініціативність та педагогічну сміливість.

Такі партнерські зустрічі допомагають вчителям знайти натхнення і ресурси для професійного розвитку та самовдосконалення. Систематичне підвищення кваліфікації педагогічних працівників забезпечує ефективність роботи педагога, сприяє оволодінню якісним педагогічним досвідом.

 

Центр професійного розвитку

педагогічних працівників