ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС
Шкільна наука навіть у першому класі – доволі серйозна справа, це не просто букви, приклади, задачі. Вступ дітей до школи – переломний період у житті дитини, це перехід до нового способу життя та умов діяльності, нового положення у суспільстві, нових стосунків із дорослими та однолітками. Для того, щоб полегшити дитині її перші кроки в навчальному закладі , не знищити бажання вчитися, знизити рівень стресу, в навчальних закладах Очеретинської селищної територіальної громади організовано роботу Шкіл майбутніх першокласників.
З майбутніми учнями знайомиться вчитель-логопед, щоб своєчасно надати корекційно-розвиткові послуги, планується і психологічна підтримка наших маленьких учнів. Вчителі, які будуть працювати наступного навчального року з першачками, розробили тематичні блоки освітнього процесу: «звуки навколо нас», «у світи чисел», «кольоровий світ», «пори року», «свята», «моя сім’я». Заняття організовуються у формі цікавих мандрівок, подорожей, казок і поєднують різні предмети: математику, навчання грамоти, ЯДС. Інтерактивні методики навчання сприяють формуванню логічного мислення, мовлення та комунікативних навичок.
Дистанційний формат навчання спонукає педагогів шукати нові форми взаємодії з дітьми. З метою соціалізації майбутніх маленьких здобувачів освіти 12 березня 2025р відбулося заняття у Школі майбутнього першокласника на рівні громади. «Весняна зустріч» об’єднала в дружню родину батьків, дітей і вчителів. Майбутні першокласники, разом з вчителькою Очеретинського НВК Альоною Вікторівною Сезоненко виконували інтерактивні вправи: заселяли математичний будиночок і рахували предмети, розгадували ребуси і визначали кольори весни. Батьки теж із задоволенням долучилися до виконання завдань. Завершилося заняття творчою роботою – розмальовкою літери «В» з використанням незвичної техніки малювання -пуантилізму, що додало витвору яскравості та тепла. Заняття подарувало всім учасникам море позитивних емоцій та приємних вражень. Діти не хотіли закінчувати спілкування, а батьки, висловлюючи подяку організаторам заходу, наголосили на тому, що така партнерська співпраця допомогла їм побачити своїх дітей сумлінними, творчими, креативними учнями, то ж сподіваються на подальші зустрічі у такому дружньому колі.
Захід закінчився, але заняття у Школах майбутнього першокласника продовжуються. Завдяки такій підготовчій роботі, дітям простіше буде адаптуватися до нових умов, своєчасно сформуються потрібні для навчання навички, тому що готовність дитини до школи -це її відчуття впевненості, бажання опрацьовувати нові завдання, знаходити спільну мову з однолітками, батьками та вчителями.
Центр професійного розвитку
педагогічних працівників