Фото без опису

На церемонії нагородження «Спортивне сузір’я Донеччини-2023» Вадим Філашкін відзначив здобутки найкращих спортсменів Донецької області за минулий рік.

У номінації «Спортсмен року» в олімпійських видах спорту відзначена Вікторія Ткачук – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, переможниця командного чемпіонату Європи 2023 року в другому дивізіоні, володарка ліцензії на участь в Олімпійських іграх-2024. Спортивні наставники Вікторії Ткачук Олена Чумак та Андрій Чумак відзначені у номінації «Тренер року» серед олімпійців. 

У неолімпійських видах «Спортсменом року» став Олександр Вересюк – заслужений майстер спорту України з сумо, у 2023 році – переможець і срібний призер чемпіонату світу, двічі срібний призер Всесвітніх ігор єдиноборств, володар двох золотих нагород та однієї «бронзи» чемпіонату Європи. Наставник Олександра Вересюка та Єлизавети Моренко Олег Рева відзначений як «Тренер року» серед неолімпійців. 

Серед осіб з інвалідністю «Спортсменом року» став Андрій Трусов – заслужений майстер спорту України з плавання, у 2023 році – п’ятиразовий переможець і володар однієї «бронзи» на чемпіонаті світу, автор двох рекордів світу та одного рекорду чемпіонату світу. Його наставник Андрій Казначеєв отримав відзнаку «Тренер року».

Звання «Легенда спортивної Донеччини» здобув Віктор Смирнов – Герой України, заслужений майстер спорту з плавання серед спортсменів з вадами зору, володар п’ятнадцяти медалей Паралімпійських ігор, а також низки нагород чемпіонатів світу та Європи.

Загалом у 2023 році спортсмени Донецької області взяли участь у 327 міжнародних змаганнях, де вибороли 754 нагороди: 320 золотих, 233 срібних і 201 бронзову.

"Повномасштабна війна завдала непоправних втрат — 27 спортсменів Донеччини загинули, захищаючи Україну. Пам'ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Спортивне життя триває. Вдячний усім, хто, попри воєнні випробування, продовжує примножувати спортивну славу Донеччини!" - зазначив Вадим Філашкін.