Фото без опису

З початку повномасштабної війни СБУ заблокувала 76 ботоферм з аудиторією 3 млн фейкових акаунтів.

Про це на брифінгу повідомила речниця Головного управління Служби безпеки України у Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

За її словами, упродовж 2022-2023 років Служба безпеки України заблокувала діяльність 76 ботоферм, які діяли на території нашої держави та відпрацьовували проросійські наративи.

«Ворог регулярно намагається розхитати ситуацію в інформаційному просторі України. Один з інструментів такого впливу – ботоферми, завдяки яким вороги розганяють проросійські наративи в Інтернеті», – повідомила речниця. 

СБУ протидіє ворогу у кіберпросторі, регулярно відбиваючи масовані атаки на державні ресурси, об’єкти критичної інфраструктури, телекомунікаційні компанії тощо.

Зокрема, за 10 місяців 2023 року СБУ нейтралізувала вже майже 4 тис. кібератак.

У Донецькій області припинено і ліквідовано наслідки 11 кібратак на державні установи, об'єкти критичної інфраструктури, військові об'єкти.

Галина Прищепа наголосила на тому, що Департамент кібербезпеки СБУ володіє інформацією про те, що рф створює національну систему кібернападу, впроваджуючи відповідні предмети в освітні програми навчальних закладів, щоб залучати до хакерської діяльності навіть студентів. Все це, звичайно, під контролем спецслужб. 

«Це вже тепер не тільки про кадрових спецслужбістів. У нас є інформація, що в низці освітніх закладів вже викладають предмети «кібератаки на цивільну інфраструктуру». Вони хочуть наростити масштаби атак і кількість людей, які можуть це професійно робити. До речі, навчають, як атакувати не лише українські системи, а й країн-партнерів.

Це при тому, що тисячі російських хакерів, зокрема й кіберзлочинці, найняті рф, уже працюють проти України. Вони фінансуються спецслужбами, чиї дослідницькі лабораторії та інститути допомагають розробляти засоби кібервпливу.

Їх мотивація – не хакінг заради грошей, а знищення нашої держави, а при такому підході від російської кіберагресії серйозно страждатимуть й інші країни», – попередила спікерка.

Попри те, що росія тестує свою кіберзброю в Україні, Служба безпеки комплексно протидіє впливу рф. Україна стала своєрідним щитом від кібератак для всього західного світу.

СБУ закликає українців повідомляти про зрадників і колаборантів.

Зокрема, про осіб, які допомагають ворогу на тимчасово окупованих територіях. Або тих, хто коригує ракетні удари по наших населених пунктах, «зливає» важливі дані про розташування Сил оборони, поширює у соцмережах контент на підтримку окупантів.

Маєте інформацію про таких осіб? Забезпечте їх зустріч із оперативниками Служби безпеки України!

Як це зробити? 

🔹 чатбот від СБУ Stop russian war — t.me/stop_russian_war_bot 

🔹 чатбот від Мінцифри єВорог, через який передано СБУ вже понад 10 тис. повідомлень — t.me/evorog_bot

Ваша інформація одразу передається на опрацювання. Анонімність гарантуємо.