Фото без опису

В умовах повномасштабної війни одним із найважливіших завдань держави є захист учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, яку було отримано внаслідок війни. Крім надання соціальних гарантій цим категоріям українців, необхідна допомога в адаптації та переході від військової кар'єри до цивільного життя. Реалізація урядової програми з безкоштовного професійного навчання сприятиме підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці і подальшому працевлаштуванню саме ветеранів та осіб з інвалідністю, яку вони отримали під час війни .

Експериментальний проект з організації професійного навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості реалізується відповідно до постанови КМУ від 15 вересня 2023 р. № 984 https://t1p.de/ng560

КАТЕГОРІЯ ГРОМАДЯН

Дія цього Порядку поширюється на учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених пунктами 2, 11, 13—15, 19—25 частини першої статті 6 та пунктами 1, 7, 10—16 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, які є застрахованими особами

ФОРМИ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ

- первинна професійна підготовка,

- перепідготовка за робітничими професіями,

- підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення

Перелік ліцензованих професій: https://bit.ly/3FJStzK

Реєстр освітніх програм : https://bit.ly/3QFX4ZU

Перелік закладів професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості https://bit.ly/3FK84PS

ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ

Подається заява за формою згідно з додатком 1 до Порядку.

Також додатково пред’являються:

  • документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи;
  • посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • документ про професійну (професійно-технічну) чи фахову передвищу, чи вищу освіту, атестат або дублікати таких документів, або єДокумент про освіту (за наявності);
  • документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.

СПОСОБИ ПОДАЧІ

  • у паперовій формі - особисто до центру зайнятості;
  • в електронній формі - шляхом заповнення онлайн-заяви на сайті ДЦЗ та подання її разом з електронними копіями документів з накладенням електронного підпису.

Рішення про направлення здобувача освіти на професійне навчання приймається центром зайнятості не пізніше ніж на п’ятий робочий день з дня подання документів.

Центр зайнятості протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення інформує здобувача освіти, що подав заяву, про прийняте рішення та про дату початку професійного навчання в обраному закладі освіти за обраною професією чи програмою підвищення кваліфікації та видає направлення на професійне навчання.

ВАЖЛИВО

За потреби під час навчання здобувачу освіти компенсуються:

витрати для проходження обов’язкового медичного, психіатричного та наркологічного огляду;

витрати на проїзд до місця професійного навчання та у зворотному напрямку (та особі, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи)

витрати на проїзд до місця проходження виробничого навчання (практики) та у зворотному напрямку.

У разі вибору здобувачем освіти для проходження професійного навчання закладу освіти, що розташований не за задекларованим/ зареєстрованим місцем проживання (перебування), такий здобувач освіти та особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, забезпечуються місцем проживання на період професійного навчання. 

Якщо виникли питання або потрібна більш детальна інформація звертайтеся до call-центру Донецького обласного центру зайнятості 0-800-33-61-67.

Фото без опису