Возможно, это изображение 1 человек и текст «оплата чи впливае страховий стаж на P03MIP виплати за лкарняними: допомоги по тимчасовий непрацездатност? допомога по тимчасовй непрацездатност виплачуеться застрахованим особам залежно ÐÐд страхового стажу в PO3MIPI: 50% середньой заробтной плати (доходу) застрахованим особам 31 стажем до POKIB. 60% середньой заробтной плати (доходу) застрахованим особам 31 стажем выд до POKIB. 70% середньой заробтной плати (доходу) застрахованим особам 31 стажем вðд до POKIB. 100% середньой заробтной плати (доходу) застрахованим особам 31 стажем понад POKIB. ΠΕΡΕΒΙΡΤΕ свый страховий стаж на portal.pfu.gov.ua пфу украйни пенсйний головне управлиння пенсйного фонду украёни в донецький област»

✅ З 1 січня 2023 року набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві визначено Пенсійний фонд України.

🔰 Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу у розмірі:

🔹50% середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам зі стажем до 3 років, а також працівникам, які перебували на самоізоляції через Covid-19 незалежно від стажу.

🔹60% середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам зі стажем від 3 до 5 років;

🔹70% середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам зі стажем від 5 до 8 років;

🔹 100% середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам зі стажем понад вісім років, а також :

🔸Постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи категорій 1-3;

🔸одному з батьків або особі, що їх замінює і доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи;

🔸ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

🔸жертвам нацистських переслідувань (Закон України «Про жертви нацистських переслідувань» від 23.03.2000 р. № 1584);

🔸донорам, які мають право на пільгу, передбачену ст. 20 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30.09.2020 р. № 931.

🔸Медичним працівникам, які перебували на самоізоляції через Сovid-19.

Сума допомоги з тимчасової непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї), а також допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами з розрахунку на місяць не має перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ (ч. 3 ст. 24, ч. 2 ст. 26 Закону №1105), яка залежить від розміру мінімальної зарплати.

✅ З 1 жовтня і до кінця 2023 року ця база становить: 6700 х 15 = 100500 грн.

Отже, максимальний розмір лікарняних і декретних для працівника (за всіма місцями роботи сукупно) становитиме 100500 грн.

Згідно з ч. 2 ст. 26 Закону №1105 сума допомоги по вагітності та пологах з розрахунку на місяць не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Якщо страхового стажу за останній рік замало, лікарняні та декретні нараховуються із прив’язкою до мінімальної зарплати.

‼️ Про зміни в законодавстві щодо отримання фінансування застрахованим особам у звʼязку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві ➡️ http://surl.li/ekcba

‼️ Отримуйте інформацію про е-лікарняний - реєструйтесь на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України 👉 https://portal.pfu.gov.ua та авторизуйтесь в зручний для себе спосіб ➡️ https://cutt.ly/V2x0iEX

‼️ Стежте за актуальною інформацією з питань державного соціального страхування на Фейсбук-сторінці ➡️ https://www.facebook.com/dn.pfy та Телеграм-каналі ➡️ https://t.me/PensFond_dn Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

Портал електронних послуг Пенсійного Фонду України 👉 portal.pfu.gov.ua

Бережіть себе та своїх близьких. Заощаджуйте свій час та користуйтеся онлайн-сервісами вебпорталу не виходячи з дому‼️