Про територіальну оборону
В Україні від початку року запрацював Закон « Про основи національного спротиву». Тепер у країні мають сформувати Сили територіальної оборони, які у разі загрози виконуватимуть певні завдання у межах своєї місцевості. Вступити до Сил тероборони можуть не лише військові , а й цивільні.
Що таке територіальна оборона та які її завдання.
Територіальна оборона України – система загальнодержавних, військових та спеціальних заходів, що проводяться у мирний час та у особливий період для протидії військовим загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього середовища та майна від надзвичайних ситуацій.
Які завдання у територіальної оборони:
- вчасно реагувати та вживати заходів щодо оборони та території та захисту його населення до моменту розгортання там військ або сил для ведення бойових дій;
- участь у посиленні охорони та захисту державного кордону;
- участь у захисті населення, територій, довкілля та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення військових (бойових) дій;
- участь у підготовці громадян України до національного спротиву;
- участь у забезпеченні безпечної роботи органів державної влади, місцевого самоврядування та військового управління;
- участь в охороні та обороні важливих об'єктів та комунікацій, інших критично важливих об'єктів інфраструктури;
- забезпечення умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їхнього перегрупування;
- участь у здійсненні заходів щодо тимчасової заборони або обмеження руху транспорту та пішоходів біля або в районах НС або ведення військових (бойових) дій;
- участь у забезпеченні громадської безпеки та порядку у населених пунктах;
- участь у введенні та здійсненні заходів режиму воєнного стану;
- участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора;
- участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та протидію інформаційним операціям агресора.
Тобто, по суті, Сили територіальної оборони – це легка піхота, яка зможе допомагати основному складу ЗСУ в охороні кордону чи об'єктів критичної інфраструктури, зможе чергувати на блокпостах чи охороняти населення. Сили ТрО не братимуть участі у бойових зіткненнях із супротивником, усі їхні завдання – поза районами ведення бойових дій.
Хто зможе вступити до Сил територіальної оборони
Найголовніше: участь у територіальній обороні – абсолютно добровільна. Особливих вимог до учасників тероборони немає, є лише обмеження за віком – від 18 до 60 років.
Відбір кандидатів для проходження служби у підрозділах територіальної оборони здійснюється із числа громадян України, які перебувають на військовому обліку.
Громадяни України, які не перебувають на військовому обліку, у тому числі жіночої статі, зобов’язані прибути до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для прийняття їх на військовий облік військовозобов’язаних, після чого вони можуть розглядатися кандидатами в резервісти територіальної оборони.
У формування територіальної оборони не зарахують громадян: раніше засуджених до позбавлення волі за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину (крім реабілітованих) або які мають дві та більше судимостей за скоєння умисних злочинів.
Як вступити до Сил тероборони
- Звернутися до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки з військово-обліковим документом для отримання копії облікової/послужної картки;
- пройти співбесіду з інструктором та представником підрозділу територіальної оборони;
- пройти військово-медичну комісію та професійний відбір, зібрати документи (копії паспорта, ідентифікаційного коду, військово-облікового документа).
Далі формується особиста справа кандидата яка спрямовується командиру підрозділу територіальної оборони. Він ухвалює рішення про укладання контракту з кандидатом на військову службу у Силах тероборони.
Чи повинні учасники тероборони проходити військові навчання
Бійці територіальної оборони можуть проходити добровільну підготовку у вихідні дні – періодичність залежить від конкретного підрозділу.
Крім того, щорічно можуть викликати на більш тривалі військові збори на полігон, де бійці проходитимуть заняття з вогневої, військово-медичної, тактичної, інженерної підготовки тощо із забезпеченням військовою формою, харчуванням, матеріально-технічною навчальною базою.
До слова, Сили територіальної оборони будуть мати індивідуальну штатну зброю, як звичайні військовослужбовці. Вона зберігатиметься у спеціально обладнаних приміщеннях на території пунктів постійної дислокації. Добровольчі формування при виконанні завдань територіальної оборони мають право застосовувати особисту мисливську зброю.
Які соціальні гарантії є під час служби у теробороні
Основна перевага – служба поряд із домом.
На військових та членів добровольчих формувань територіальних громад поширюються гарантії соціального та правового захисту, передбачені законом «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»:
- всі військові гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розкладу;
- забезпечуватимуться безкоштовною медичною допомогою у військово-медичних закладах охорони здоров'я;
- усім військовим зберігатиметься місце роботи, посада та середня зарплата на час зборів та в особливий період.
- Контакти:
- https://www.zsu.gov.ua/menu/60057b679c13d8762111f10b
- Покровський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
- м. Покровськ, вул. Поштова, 15
- Представник 109 окремого батальйону територіальної оборони
Власов Максим Олександрович - 0990789176