Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю
Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю світова спільнота щороку відзначає 5 травня.
5 травня 1992 року люди з інвалідністю з сімнадцяти країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації людей з інвалідністю. З того часу подібні заходи відбуваються кожне п’яте травня.
Цей день покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов’язані з захистом прав людей з інвалідністю.
Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю — це не про жалість. Це про гідність, підтримку, доступність і право кожного жити повноцінно. Адже залучення людей з інвалідністю до усіх сфер життя громади створює очевидні переваги для громадянського суспільства та стимулює його розвиток.
Під час повномасштабного вторгнення росії багато українців зіткнулися як з фізичними бар'єрами, так і з психологічними. Щодня через обстріли люди травмуються, а також страждають ментально. У зв'язку з цим є потреба навчитися підтримувати людей, знаходити необхідні слова і головне – коректно з ними спілкуватися.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами у 2021 році створено «Довідник безбар’єрності» – це унікальний посібник, що є гідом коректного спілкування та включає в себе правила комунікації та безбар’єрної мови (https://bf.in.ua/). Цей довідник розповідає, як говорити з повагою до людей, як писати та звертатися, щоб все суспільство не створювало штучних бар’єрів та виключень.
Повага до людей проявляється не лише у словах, а й у жестах, тоні, емоціях, поглядах.