Фото без опису

#Донеччина_Вишивана.

За ініціативи Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації та Донецького обласного навчально-методичного центру культури на Донеччині протягом березня-квітня проводиться масштабна культурно-мистецька акція #Донеччина_Вишивана.

Акція приурочена до Дня вишиванки і покликана зберегти та популяризувати традиції української вишивки, створити можливості для громад презентувати свою унікальність, об'єднати громади у спільному культурному процесі, залучити молодь та дорослих до традиційного ремесла –вишивки, як культурного надбання Донецької області, як символу єдності та національної едентичності.

До культурно-мистецької акції серед багатої кількості громад активно долучилася і Очеретинська селищна територіальна громада.

Очеретинська громада розташована у центрі Донецької області, характеризується присутністю вододільних горизонтів і багата на підземні води.

На території протікає 3 річки: Кривий торець, Безіменна (Кам’янка), Вовча та знаходяться 28 ставків.

Територія громади має велику кількість землі-родючі чорноземи, що придатні для вирощування: пшениці, соняшника, кормових, олійних та інших сільськогосподарських культур.

До роботи над вишивкою сторінки Очеретинської громади долучили майстриню, мешканку с. Орлівка – Наталію ТКАЧЕНКО, яка на сторінці Очеретинської селищної територіальної громади вишиватиме її історичні особливості.

На сторінці планується вишити:

• руки, які відіграють важливу роль у житті кожної людини і є символом спроможності та готовності діяти, створювати, творити, здатності формувати свою долю; вишиті руки – руки трудівників-хліборобів, які купають у росах пшеницю, які з діда-прадіда поливають потом землю, плекають врожаї, щоб потім передати своє ремесло дітям-гідним нащадкам, як найцінніший скарб;

• земля, як символ святості, плодючості, що дає насіння та врожаї, які в свою чергу дають життя людині; символ покірності та щирості людей, які займаються землеробством;

• колосся пшениці, жита, як символ українського народу, знак життя, долі, життєвої сили, рідного краю, щастя, достатку та оберіг сім’ї, оселі, що забезпечує щасливий добробут родини;

• соняшник – символ нашої країни, символ сонця, надії, праці і стійкості, тепла і достатку; це квітка, що завжди тягнеться до сонця, втілює нашу віру в світле майбутнє, навіть у найтемніші часи;

• кукурудза - символ здоров’я і продовження роду, згуртованості сім’ї, взаєморозуміння і єдності;

• вода – символ життя, плідності, очищення, гармонії, переходів та плинності; вода є знаковим елементом, без якого не буде ніякої екосистеми.

Бажаємо Наталії плідної роботи та натхнення над реалізацією проєкту, бо вона вкладає свою любов, душу і позитив.