Фото без опису

У разі недотримання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також інших обмежень, спрямованих на запобігання корупції, особа може нести, зокрема, адміністративну та дисциплінарну відповідальність.

Адміністративна відповідальність передбачена за порушення окремих вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ст. 1727 КУпАП):

◽ якщо особа не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів у передбачених законом випадках і встановленому порядку, — штраф від 1700 до 3400 гривень (ч. 1 ст. 1727 КУпАП);

◽здійснення дій або ухвалення рішень за наявності реального конфлікту інтересів, — штраф від 3400 до 6800 гривень (ч. 2 ст. 1727 КУпАП);

◽будь-яке з наведених вище порушень, вчинене особою, яка протягом року вже була піддана адміністративному стягненню за аналогічне правопорушення, — штраф від 6800 до 13600 гривень з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік (ч. 3 ст. 1727 КУпАП).

Дисциплінарна відповідальність передбачена за:

ухилення від повідомлення керівника про наявність потенційного конфлікту інтересів; 

бездіяльність керівника у врегулюванні конфлікту інтересів підлеглого; 

непередача корпоративних прав в управління, порушення строків її здійснення, несвоєчасне чи відсутнє повідомлення НАЗК, а також ненадання нотаріально засвідченої копії договору про таку передачу.

Особи, які виконують функції держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них, зобов’язані:

вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів;

не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності в неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі — Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів https://t1p.de/ktie8.

Захисти Свободу України разом із ЗСУ!