🔹Оперативна ситуація по Донецькій області станом на ранок 1 травня: у Новоолександрівці Гродівської громади загинула людина. Ще одна жертва російської агресії  у Калиновому Іллінівської громади. Пошкоджені будинки. Всього за добу росіяни 7 разів обстріляли населені пункти Донеччини.

🔸Калинове другий день поспіль зазнає серйозних обстрілів: напередодні там теж загинула 1 людина. Ще двоє отримали поранення.  Остаточні наслідки сьогоднішнього ранкового обстрілу встановлюють. На місці підраховують збитки завдані російськими атаками.

🔹Росіяни атакували місто Гірник сьогодні по обіді. Обстріляли населений пункт «Ураганами». Щонайменше двоє загиблих. Є поранені, їм надається вся необхідна медична допомога.

🔸В Очеретиному залишається 198 людей. Там зараз точаться запеклі бої. Нещодавно  чоловік і жінка  досить поважного віку самотужки евакуювались з населеного пункту аби не отримувати російські паспорти.

🔹Рятувальників Донеччини, які протягом двох років допомагають маріупольцям відзначили у Дніпрі. Їм вручили пам’ятні подарунки, подяки та відзнаки від УДСНС у Донецькій області. Надзвичайникам подякували за психологічну підтримку та допомогу маріупольцям у збереженні їхнього ментального здоровʼя.

🔸Понад тисячу книжок отримали громади Донеччини. Збірки українських авторів були надруковані за рахунок обласного бюджету до початку повномасштабного вторгнення в рамках програми підтримки місцевого книговидання. Вони розповідають про українську  історію і сучасність. Збірки поповнять книгосховища населених пунктів області.