Фото без опису

1 березня відзначається Всесвітній день цивільної оборони.

Цього дня, 1 березня 1972 року Міжнародна організація цивільної оборони отримала статус міжурядової організації та набрав чинності її статут, який схвалили 18 держав.

Всесвітній день цивільної оборони (англ. World Civil Defence Day) був оголошений за рішенням Генеральної Асамблеї Міжнародної організації цивільної оборони (англ. International Civil Defence Organisation). У Міжнародній організації цивільної оборони наголошують, що «мета проведення Всесвітнього дня цивільної оборони полягає у поширенні громадської обізнаності щодо цивільної оборони, цивільного захисту та управління надзвичайними ситуаціями, з метою кращого підготовки цивільного населення до захисту в разі надзвичайних ситуацій та зменшення ризику стихійного лиха».

До цієї дати проводяться заходи, які покликані насамперед привернути увагу громадськості до життєвої важливості цивільної оборони та підвищення рівня поінформованості про готовність до запобігання й ліквідації наслідків нещасних випадків, стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій. Цього дня відзначають зусилля та здобутки національних служб, відповідальних за боротьбу з лихами, і вшановують пам'ять жертв.

У Всесвітній день цивільної оборони проводяться конференції, виступи у медіа, інформаційні бесіди щодо алгоритму дій під час обстрілів та бомбардувань, запобігання стихійним лихам та іншим надзвичайним ситуаціям. З огляду на воєнні умови набуває особливої актуальності проведення навчань. Такі заходи дають можливість оцінити розвиток структур цивільного захисту та наявних в них технічних засобів і обладнання.

В умовах протистояння України повномасштабному російському вторгненню знову актуалізуються ті пласти інформації, що відомі багатьом зі шкільного курсу БЖ та основ здоров'я. Надзвичайний стан, воєнний стан, повітряна тривога, хімічна небезпека – ці терміни в умовах повномасштабної війни наче вийшли з припалих пилом підручників, набули, на жаль, свого реального значення і навіть стали питанням життя або смерті.

Питання цивільної оборони охоплюють широке коло питань - від формування продовольчих запасів, підготовки укриттів, надання домедичної допомоги постраждалим і до того, як убезпечити себе та дітей від загрози в мережі Інтернет.

У Всесвітній день цивільної оборони ми відзначаємо героїчну та сповнену суспільної значущості місію волонтерів, громадських активістів, лікарів, освітян, соціальних працівників та всіх причетних до профілактичних заходів і надання допомоги мешканцям у районах, що потерпають від бойових дій, надзвичайних ситуацій та інших факторів ризику.

На знімку: логотип Всесвітнього дня цивільної оборони.