Фото без опису

Державна служба зайнятості надає як безробітним, так і особам зайнятим трудовою діяльністю, можливість тимчасового працевлаштування. Однією з форм матеріальної підтримки пошукачів роботи та надання їм можливості закріплення на робочому місці є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Далі - докладно про цей вид зайнятості.

Громадські роботи мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії.

Такі роботи можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня, їх виконання не потребує додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки. мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону.

До громадських робіт або робіт тимчасового характеру залучаються:

зареєстровані безробітні;

особи, які перебувають на обліку в територіальних органах Державної служби зайнятості у районах, містах, районах у містах (далі - територіальні органи) як такі, що шукають роботу (далі - особи, які шукають роботу);

працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50 відсотків передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (далі - працівники, які втратили частину заробітної плати).

Учасники громадських робіт залучаються до робіт із соціально вразливими верстами населення, фасування та роздачі гуманітарної допомоги, екологічного захисту навколишнього середовища тощо.

Оплата праці за участь у таких роботах за повністю виконану місячну (годинну) норму праці складає не нижче розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством. З 1 січня 2024 року – 7100 грн.

За рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби підприємства у робочій силі та виконати певні види робіт. Служба зайнятості пропонує роботодавцям взаємовигідну співпрацю та запрошує скористатися цією послугою. 

Для організації громадських та інших тимчасових робіт необхідно звернутися до консультанта роботодавця центру зайнятості: https://t1p.de/2u2np 

Порядок організації таких робіт регламентований Законом України «Про зайнятість населення» та постановою КМУ від 20.03.2013 №175.

Про інші види тимчасової зайнятості - в наступних публікаціях.

Якщо виникли питання або потрібна детальна консультація, звертайтеся до консультантів call-центру Донецького обласного центру зайнятості безкоштовно за телефоном:0-800-33-61-67.