Фото без опису

Російські військові не припиняють обстріли території України різними видами озброєнь. Найбільше потерпають прифронтові регіони та громади, які межують з тимчасово окупованими територіями. Актуальними залишаються питання евакуації дітей та дорослих з населених пунктів на лінії зіткнення.

Саме про це говорив сьогодні під час брифінгу начальник відділу оперативно-чергової служби зв’язку, оповіщення та інформування населення Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької обласної військової адміністрації Дмитро Петлін.

За його словами, станом на 24 лютого 2022 року на підконтрольній українській владі території знаходилося близько 1 973 000 осіб. Через наближеність до кордону з росією та загострення бойових дій евакуація на території Донеччини розпочалася з перших днів і триває дотепер. За рішенням урядового координаційного штабу, з 18 квітня 2023 року обов’язкова евакуація відбувається потягом один раз на вісім днів по парним дням до Житомирської області. Пункт виїзду – м. Покровськ. 

Усі бажаючі виїхати до Житомирщини мають звернутися до місцевих військових адміністрацій. 

Ті, хто вже евакуювався, забезпечуються безкоштовним житлом в закладах комунальної власності, отримують разову грошову допомогу, щомісячну виплату для внутрішньо переміщених осіб, гуманітарну, психологічну та медичну допомогу. 

За оперативними даними, вже виїхало з Донецької області 94 605 осіб, з них 12 072 дитини. У тому числі евакуація проходить з деокупованих територій – 1274 особи, з яких 179 дітей та 20 осіб з інвалідністю. Усі ВПО були розміщені: у Кіровоградській області – 3 865 осіб, Тернопільській – 491, Черкаській – 1025, Житомирській – 594 особи. 

Загалом з початку повномасштабного вторгнення з Донецької області завдяки волонтерам, громадським організаціям, рятувальникам, поліції, органам державної влади та місцевого самоврядування, а також своїми силами, евакуювалися 1 345 000 цивільного населення, з них близько 161 750 дітей та близько 41 800 – людей з інвалідністю.

На теперішній час на підконтрольних українському уряду територіях Донеччини залишаються приблизно 522 000 осіб.