На зображенні може бути: кросворд та текст «як нараховуеться житлова субсидия *приклад на см'ю 3 4 осіб MIHICTEPCTBO соцальной полтики украϊни доход за мсяць пфу фонд пенсйний украёни еднаемо заради майбутн ього 1. визначаемо обов'язковий вi̇дсоток платежу клксть членв CİM' прожитковий мнмум 15 000 базовий коефциент x 2589 базова норма плати за послуги % доход за мсяць X 2. визначаемо розмир обов'язкового платежу обов'язковий вi̇дсоток платежу 15 000 11 % 1650 3. розмир субсидиё: розрахункова соцальними нормативами сума витрат на комуналку обов'язковий платж 3 субсидя 1850»

☝️ Перед початком опалювального сезону нагадуємо, що людям, дохід яких не дозволяє самостійно платити за житлово-комунальні послуги, держава може надати допомогу у вигляді житлової субсидії.

✔️ Право отримати субсидію мають як громадяни України, так і іноземці чи особи без громадянства, що законно перебувають на території України та проживають у багатоквартирних або приватних будинках.

✔️ Отримати житлову субсидію можуть сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу.

Цей платіж обчислюється індивідуально, за єдиною формулою, і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу. Інфографіку про те, як визначається розмір обов'язкового платежу – додаємо. 📊

Тож, якщо сума усіх платіжок вища за обов’язковий платіж, ви потенційно можете отримати субсидію.

Водночас, крім матеріального, ще буде додатково проаналізовано ваш майновий стан (наявність кількох квартир, дороговартісних автомобілів, депозитів тощо)

☝️ Нагадуємо, що цього літа для забезпечення житловими субсидіями найбільш вразливих верств населення:

🔸 спрощено критерії їх отримання для прийомних та багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, а також сімей, до складу яких входить особа з інвалідністю. Так, при призначенні субсидії не враховуватиметься наявність в таких родин автівок, які є не предметом розкоші, а життєво необхідною річчю;

🔸 встановлено соціально справедливий підхід щодо невраховування до сукупного доходу домогосподарств доходи членів сімей, які перебувають за кордоном понад 60 днів.