На зображенні може бути: 2 людини, інвалідний візок та текст

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі» від 6 жовтня 2021 р. № 1040 запроваджено новий механізм виплати громадянам, які надають соціальні послуги з догляду та мають відповідну професійну підготовку з основ догляду за особами, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися та є:

– громадянами похилого віку;

– особами з інвалідністю;

– невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;

– дітьми з інвалідністю;

– дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг.

Порядок підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року № 430 «Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності».

Компенсація призначається і виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, які:

– не перебувають у трудових відносинах;

– не є фізичними особами – підприємцями;

– не провадять незалежної професійної діяльності;

– не перебувають на обліку як безробітні.

Розмір компенсації визначається з розрахунку 70 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі за одну годину догляду за однією особою, але не більше ніж 360 годин на місяць.

Для отримання послуги з догляду на професійній основі необхідно укласти тристоронній договір між одержувачем соціальної послуги з догляду, надавачем такої соціальної послуги та виконавчим органом селищної/міської ради. Компенсація фізичним призначається на строк надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, визначений у договорі. За додатковою інформацією можна звернутися за тел.0665550887.