Фото без опису

У сучасному світі, коли Інтернет став невід'ємною частиною нашого життя, зростає кількість шахрайських сайтів. Ділимося ефективними способами, які допоможуть відрізнити справжній сайт від шахрайського та захистити свої особисті дані та кошти в Інтернеті.

Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайтів можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів.

Якщо необхідно перейти на сайт компанії, адресу якого ви отримали в посиланні, введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.

Звертайте увагу на протокол сайту.

http – це ненадійний протокол, це означає, що сайтом користуватися не можна.

https – потрібно продовжити перевірку сайту.

Також рекомендується додатково перевірити посилання сумнівних сайтів:

на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд": https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/. Також у цьому розділі можна перевірити на шахрайство номер телефону та банківську картку;

через сервіс CheckMyLink: https://check.ema.com.ua/.

ВАЖЛИВО! Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки вебресурсу на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд" та сервісі CheckMyLink, проводьте також власну перевірку.

Під які сайти можуть маскуватися шахраї? 

Банків та державних установ.

Міжнародних організацій.

Дошок онлайн-оголошень.

Інтернет-магазинів.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.