Фото без опису

Звільнення міст Донецької області від російської окупації в 2014 році почалося з міста Лиман. Втім, вирішальні бої, які дозволили в подальшому звільнити міста північної Донеччини, точилися навколо населених пунктів Лиманщини.

В середині червня 2014 року селище Ямпіль стало місцем кровопролитних боїв українського війська з армією окупанта.

Вночі 19 червня перша колона українських десантників з 25 Окремої Повітрянодесантної Дніпропетровської бригади висунулася в напрямку Ямпільського блок-посту бойовиків, на підході до якого наші воїни потрапили у ворожу засідку. Вчасне підкріплення змогло переломити хід бою й підрозділи агресора були розсіяні та відкинуті.

Одночасно зі сторони Торського в наступ пішли дві зведені групи 24 ОМБр імені короля Данила, підсилені спецпризначенцями Національної гвардії. Не маючи сил для протидії танкам, противник без бою покинув Ямпіль.

У підсумку частини армії агресора були відкинуті за річку Сіверський Донець, мости через яку були надзвичайно важливі для постачання озброєння та техніки для слов’янського угруповування окупантів.

Перегрупувавшись, ворог організував засідку на південному березі річки біля Закітного. В тому бою загинули сім воїнів 24 ОМБр імені короля Данила. Попри підкріплення, яке командування російських найманців надсилало для відбиття українського наступу, ці зусилля були марними — стратегічно важливі для агресора позиції було втрачено назавжди.

В результаті операції 19 червня загинули 16 військовослужбовців 24-ї механізованої, 25-ої повітряно-десантної та 95-ї аеромобільної бригад Збройних сил України. Ще двоє військовослужбовців загинули неподалік села Крива Лука 30 червня та 2 липня 2014 року.

19 червня 2016 року на перехресті, біля села Ямпіль, де велися активні бойові дії було урочисто відкрито пам’ятний знак, на якому увічненні імена 11-ти загиблих військовослужбовців ЗСУ.

19 червня 2017 року, за ініціативою громади селища Ямпіль та села Закітне, неподалік від місця загибелі 7-х військовослужбовців 24-ї механізованої бригади було урочисто відкрито пам’ятний знак.

На початку березня 2022 року російська армія захопила с. Терни Лиманської територіальної громади. Починаючи з середини квітня вся територія Лиманської громади знаходилась під постійними авіаційними та ракетними обстрілами російських військ. Проте, вже у жовтні, завдяки злагодженим діям українських військовослужбовців, їх сміливості та самовідданості, над Лиманщиною замайоріли прапори України.