Возможно, это изображение 1 человек

ЯКІ БУВАЮТЬ ВИДИ СТАЖУ

🔰Відповідно до законодавства та пов’язаних з ними нормативних актів існує декілька різновидів стажу роботи, а саме:

🔹️ трудовий (загальний) — це періоди офіційної трудової діяльності, що підтверджуються записами в трудовій книжці;

🔹️ страховий — це період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в сумі не менше ніж мінімальний страховий внесок (запроваджено з 01.01.2004);

🔹️ спеціальний — це сумарна тривалість певної трудової діяльності на відповідних видах робіт, що дає право на дострокове призначення пенсії;

🔹️пільговий — це період трудової діяльності в шкідливих, небезпечних або специфічних умовах протягом повного робочого дня. Перелік виробництв, робіт, професій, посад і показників, за якими період трудової діяльності може бути віднесений до пільгового стажу, затверджений постановами Кабінету Міністрів України.

З моменту введення страхового стажу (01.01.2004) значення має не фактично відпрацьована кількість років, а період, протягом якого роботодавцем сплачено внески до Пенсійного фонду за найманого працівника. Трудовий стаж, отриманий до січня 2004 року, автоматично прирівнюється до страхового стажу.

📌Що входить до страхового стажу?

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу пенсіонера зараховується:

✔️строкова служба в армії;

✔️догляд за дитиною-інвалідом;

✔️військова (не строкова) служба;

✔️відпустка по вагітності та пологах;

✔️відпустка по догляду за дитиною до 3-х років;

✔️строкова альтернативна (невійськова) служба;

✔️перебування на фронті або участь у бойових діях;

✔️період перебування за кордоном дружин або чоловіків дипломатів під час служби;

✔️ інвалідність через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання;

✔️виконання обов’язків батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу;

✔️служба у воєнізованих формуваннях, гірничорятувальних частинах і аварійно-рятувальних підрозділах, створених відповідно до законодавства України;

✔️строк отримання матеріальної допомоги на професійну підготовку/перепідготовку та підвищення кваліфікації, а також період отримання допомоги по безробіттю;

✔️ догляд за інвалідом I групи, особою, що вимагає постійного догляду (за висновком МСЕК) або такою, що досягла 80 років, якщо такий догляд здійснює непрацююча працездатна людина.

Додатково в період до 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються:

✔️навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі;

✔️період проживання дружин офіцерів, прапорщиків і мічманів, а також військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю (не більше 10 років).

📌Які документи підтверджують стаж?

Підтвердження страхового стажу за період трудової діяльності до 1 липня 2000 року здійснюється на підставі записів у трудовій книжці, а також інших документів про стаж (довідок підприємств, установ і організацій тощо). Після 1 липня 2000 року розрахунок страхового стажу проводиться за даними персонального обліку в Пенсійному фонді України.

👉Переглянути страховий стаж можливо в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/

Способи авторизації на вебпорталі Пенсійного фонду України дивіться за посиланням https://cutt.ly/f1C37eE

👉Будемо вам раді на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn Долучайтеся!