Фото без опису

Завдяки проєкту «Армія відновлення», запровадженому Урядом восени 2022 року, до відбудови країни залучаються безробітні особи. На Донеччині в таких роботах вже взяли участь майже 1,2 тис. громадян, які тимчасово втратили роботу. Види суспільно корисних робіт залежать від потреб місцевих громад. Найчастіше необхідно розчищати від уламків та сміття території, заготовлювати дрова, розвантажувати машини з гуманітарною допомогою, надавати соціальні послуги в Пунктах незламності тощо.

Так, до суспільно корисних робіт долучився Юрій Руденко. Майже все своє життя чоловік працював на Дружківському заводі металевих виробів. У зв’язку з припиненням діяльності підприємства він звернувся за допомогою у пошуку роботи до центру зайнятості. Юрію запропонували залучитися до суспільно корисних робіт у КП «Комсервіс». Чоловік добросовісно виконував всі доручення. І це вплинуло на прийняття роботодавцем рішення про працевлаштування на постійній основі слюсарем-сантехніком. «Я чув, як нас називають «Армією відновлення», – поділився чоловік. – І, знаєте, дуже цим пишаюсь і відчуваю себе справжнім бійцем трудового фронту. Робота зараз особлива. Хто, як не ми, допоможе людям, чиє житло зазнало руйнувань? Перемога здобувається і там, де точаться бої, і там, де люди підтримують свої міста, турбуються про них».

До суспільно корисних робіт у Пункті незламності м. Слов’янськ був направлений безробітний Сергій Зюбан. Чоловік переїхав до більш безпечного місця перебування смт Черкаське з Бахмутського району. За сприянням у працевлаштуванні звернувся до фахівців Слов’янського міського центру зайнятості. Підходящої роботи на той момент не було, і кар’єрний радник запропонувала безробітному участь у суспільно корисних роботах.

З грудня минулого року і до сьогодні Сергій працює на благо мешканців місцевої громади. Він займається розвантаженням та завантаженням, сортуванням та пакуванням гуманітарної допомоги.

Ще одним із прикладів залучення безробітних до суспільно корисних робіт є історія працевлаштування безробітного Володимира Вєсніна з Костянтинівки. У 2022 році, втративши роботу, Володимир вже звертався по допомогу до центру зайнятості. З урахуванням групи інвалідності чоловік був працевлаштований сторожем до міжшкільного ресурсного центру Костянтинівської міської ради. У зв’язку з військовим станом підприємство припинило діяльність. І Володимир знов звернувся до центру зайнятості.

Чоловіку запропонували участь в суспільно корисних роботах з благоустрою міста. Він одразу погодився. Наявність водійських прав та сумлінність під час виконання робіт посприяли працевлаштуванню Володимира на постійну роботу. Відтепер чоловік працює у КП «Комунсервіс» водієм автотранспортних засобів і займається заготівлею та розвезенням дров мешканцям міста Костянтинівка.

Єдиний портал вакансій з пошуку роботи https://jobportal.dcz.gov.ua

Чат-бот Донецької обласної служби зайнятості у месенджері Telegram https://bit.ly/2UnnJwh

Call-центр Донецької обласної служби зайнятості 0 800 33 61 67.