20 грудня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію спільного з Міжнародною Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Товариством Червоного Хреста України проекту щодо надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни» (від 16 грудня 2022 р. № 1393).

Порядком, затвердженим зазначеною постановою передбачено, що право на грошову допомогу мають повнолітні громадяни України, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни I або II групи та відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни (далі – Реєстр).

Виплата грошової допомоги здійснюється незалежно від отримання особами інших видів допомоги на банківський рахунок заявника у розмірі 4000 гривень на місяць протягом чотирьох місяців.

Нет описания фото.

Для отримання грошової допомоги заявник подає заяву в електронній формі шляхом її заповнення на порталі «е-Ветеран» (посилання: https://eveteran.gov.ua). На заяву накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису заявника.

У разі ненадходження коштів або виникнення потреби в зміні міжнародного номера банківського рахунка IBAN заявник може повторно подати заяву на отримання грошової допомоги.

Заявнику надається можливість подати не більше однієї заяви впродовж одного календарного дня.

Після верифікації статусу особи у Реєстрі знеособлені дані заявника в автоматичному режимі передаються до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Товариства Червоного Хреста України для прийняття рішення щодо призначення та подальшої виплати грошової допомоги.

Інструкція щодо безкоштовного отримання електронного підпису оприлюднена за посиланням: https://diia.gov.ua/faq/1

За матеріалами департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації