Возможно, это изображение 1 человек

105 років тому українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ переважаючих сил більшовиків на Київ. Затримавши російського ворога на чотири дні біля залізничної станції Крути, київські юнаки дали змогу владі Української Народної Республіки розгромити збройний виступ російської п’ятої колони під назвою «повстання на заводі Арсенал» у Києві, а головне – укласти Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу й досягнути визнання УНР суб’єктом міжнародних відносин. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

Бій під Крутами став для Українського народу символом патріотизму, стійкості, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за державність та незалежність своєї країни. Це приклад для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

Проголошення 22 січня 1918 року незалежності Української Народної Республіки й перше у ХХ столітті її офіційне визнання утвердило на політичній карті світу нашу державу. Завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ відповідно до Брестського договору 1 березня 1918 року українці звільнили від більшовиків Київ, а у квітні – майже всю Україну. У першій у XX столітті війні з російським агресором – радянською Росією – перемогла Українська Народна Республіка. Протягом трьох років свого існування УНР вела безперервну боротьбу за своє збереження.

Через 96 років, з 2014-го, українським воїнам знов довелося боронити незалежність України від російських зазіхань.

Минуло 104 роки після бою під Крутами, і 24 лютого 2022 року російські війська знов намагалися захопити Київ та всю Україну. На початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами, які наступали на Київ. Через 104 роки під Крутами наші війська зупинили наступ ворога, завдали йому болючих втрат, захистили місто Ніжин на Чернігівщині.

У сучасному збройному протистоянні армія РФ так само несе на окуповані території мародерство, масові вбивства, катування, ґвалтування, викрадення представників місцевого самоврядування, священників, журналістів, активістів.

Крути – символ боротьби за незалежність України у ХХ і ХХІ століттях. Подвиг крутянців, як і всіх Героїв визвольних змагань, став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні.

На захист своєї країни так само встали молоді хлопці й дівчата, яким ще не виповнилося й 20 років. Серед загиблих молодих воїнів з Донеччини, зокрема, 18-річні Максим Ткач та Сергій Кривошеєв, 19-річні Ростислав Проньков, Євген Пагуліч, Сергій Карпо і ще багато тих, про героїчні вчинки яких поки не відомо.

Пам’ятаємо Героїв України усіх часів!

Шануємо тих, хто боронив незалежність України!

Слава Україні! Героям Слава!

За матеріалами Українського інститут національної пам’яті

https://dn.gov.ua/news/29-sichnya-den-pamyati-geroyiv-krut